Gripa, mikoplazmas pneimonija un citas saslimšanas joprojām aktuālas – svarīgi atbalstīt imunitāti! — Pacients
30.04.2025. Lai arī pavasaris jau ir pilnā plaukumā, šogad dažādas vīrusu un baktēriju saslimšanas nekādi negrib atkāpties un aizvien turpina aktīvi izplatīties. Joprojām novērojama gripas epidēmija, turklāt daudzi cilvēki cīnās ar ieilgušu klepu un mikoplazmas pneimoniju.
Lasīt vairākSāpes. Speciālistu skaidrojums un ieteikumi rīcībai
Ikviens kādreiz ir piedzīvojis sāpes, un vienmēr tā ir negatīva pieredze. Dažkārt tieši pēc pavasara dārza darbiem pastiprinās arī hroniskas sāpes, ko izraisa artrīts vai reimatisms. Ko vajadzētu zināt par sāpju mehānismu un kā uz tām reaģēt, skaidro neirologs, Veselības centru apvienības (VCA) Neiroloģijas dienesta vadītājs Jānis Mednieks un “Mēness aptiekas” farmaceite Irina Korčagina.
Lasīt vairākDrošība ar vakcīnām: Ko jāzina par vakcināciju Latvijā – skaidro Dace Zavadska
Vakcinācija ir droša, zinātniski pamatota veselības aizsardzības metode, kas pasargā bērnus, pieaugušos un grūtnieces no smagām infekcijām. Profesore Dace Zavadska skaidro vakcinācijas nozīmi, mītus un pieredzi Ģimenes vakcinācijas centrā.
Lasīt vairākPavasara detokss: kas jāzina pirms uzsākt ķermeņa attīrīšanas procesu?
Īpaši kokteiļi toksīnu izvadīšanai, ekstrēmas diētas, dārgas tējas un sulu kūres – pavasaris ir laiks, kad jo īpaši aktuālas kļūst dažnedažādas metodes, kas sola atbrīvoties no ziemas periodā uzkrātajiem kilogramiem un veikt ķermeņa atjaunošanu.
Lasīt vairākPavasara saule un hiperpigmentācijas riski
Pavasaris ar spožajiem saules stariem vilina doties ārā un baudīt sauli. Taču ir svarīgi neaizmirst par ādas aizsardzību no saules stariem, lai sargātu to no saistītajiem riskiem, tai skaitā – hiperpigmentācijas.
Lasīt vairākSejas āda pavasarī – kā atrisināt piecas problēmas
Līdz ar dabas atmodu pavasarī gribas, lai skaistumā atplaukst arī ziemas nogurdinātā sejas āda. Lūk, ieteikumi, kā, nepieļaujot kļūdas ādas kopšanā, piešķirt sejai jauneklīgu mirdzumu un veselīgu izskatu jebkurā vecumā. Farmaceite “Mēness aptiekas” vadītāja Jeļena Bebre raksturo piecas biežākās problēmas un pastāsta, kā tās būtu atrisināmas.
Lasīt vairākPavasara ārstniecības augi – tējās, sīrupos un kosmētikā
Pavasarī ar nepacietību mēdzam gaidīt pirmās plaukstošās lapas un pumpurus, ziedēšanas laiku un zaļojošu dabu. Jau pavisam drīz parādīsies arī pirmie pavasara ārstniecības augi. Kādas ir to ārstnieciskās īpašības un pielietojums farmācija, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Lasīt vairākKā risināt izplatītākās galvas ādas problēmas? Konsultē klīniskā farmaceite
Jutīga un kairināta galvas āda, blaugznas, nieze un citas galvas ādas problēmas var ievērojami ietekmēt vispārējo pašsajūtu. Ko darīt, ar tām saskaroties, un kā izvēlēties galvas ādai piemērotākos kopšanas līdzekļus, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Lasīt vairākRomualds Ražuks par veselības apmācību, veselības pratību un zinībām – kā sniegt palīdzību
LU docents, medicīnas zinātņu doktors Romualds Ražuks šobrīd pēta un docē civilo aizsardzību. Jautājums speciālistam – kā iemācīt Latvijas iedzīvotājiem pirmās palīdzības zināšanas – pārsiešanu, imobilizāciju, atsāpināšanu, šķidruma restitūciju, siltuma nodrošināšanu, barošanu uc. Kijevā, savulaik, NMPD mediķi uz ielām, paklājuši tepiķīti, apmācīja kijeviešus atdzīvināšanas pasākumu īstenošanā. Mācīja masāžu un elpināšanu uz manekena.
Lasīt vairākPazudušās enerģijas noslēpums: dzelzs kā organisma spēka avots
Pavasaris, it kā jājūt spēku pieplūdums, bet enerģija izsīkusi, rīti kļuvuši smagnēji, darbi rit kā mūžība un kāpiens uz otro stāvu šķiet kā Everesta pievarēšana. Kas noticis? Enerģijas zuduma noslēpums var būt meklējams dzelzs deficītā! Dzelzs deficīts ir visizplatītākais mikroelementu trūkums, un ar to saskaras apmēram trešdaļa iedzīvotāju visā pasaulē.
Lasīt vairāk