Veselības politika
img

Abu Meri: Veiksmīgai paliatīvās aprūpes pakalpojuma attīstībai nepieciešama sadarbība ar pašvaldībām, VARAM un LM

Veiksmīgai paliatīvās aprūpes pakalpojuma attīstībai nepieciešama sadarbība ar pašvaldībām, Vides aizsardzības un reģionālo attīstības ministriju (VARAM) un Labklājības ministriju (LM), šodien, tiekoties ar sabiedriskajām organizācijām, kas pārstāv paliatīvās aprūpes jomu, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Lasīt vairāk
img

Abu Meri: NMPD jāstiprina kā ārkārtas dienests

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) jāstiprina kā ārkārtas dienests, lai tas varētu darīt savu darbu - glābt dzīvības ikdienā un ārkārtas situācijās, šodien apmeklējot NMPD, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Lasīt vairāk
img

Ekonomikas ministrs: Slimības lapu kārtību mēs nevaram atstāt tādu, kāda tā ir šobrīd

“Mēs kopā sasēdīsimies neizbēgami, jo par slimības lapām jautājumu jau esmu pieteicis, ka to kārtību, kāda tā ir šobrīd, mēs atstāt nevaram,” TV24 raidījumā “Dr. Apinis” stāsta ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS). “Šī sistēma tomēr pārāk dārgi maksā mūsu tautsaimniecībai. Tā, pirmkārt, ir jāsalāgo lai tā netiktu izmantota ļaunprātīgi, jo šobrīd ir vērojami tādi gadījumi. […]

Lasīt vairāk
img

Nākamgad tiks turpināta atalgojuma palielināšana ārstniecības iestādēs strādājošajiem, sola veselības ministrs

Nākamgad tiks turpināta atalgojuma palielināšana ārstniecības iestādēs strādājošajiem, šodien, tiekoties ar Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputātiem, informēja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Lasīt vairāk
img

Pēteris Apinis: Par veselības ekonomiku uz zāļu cenām Latvijā

Pēdējo mēnesi Latvijas politiskajā un publiskajā telpā dominē divi ar veselību saistīti, bet pilnīgi pretrunīgi uzstādījumi, kas izskan gan no politiķu, gan žurnālistu pausmēm: zāļu (medikamentu) cenas ir pārlieku dārgas; elektroniskās cigaretes ir labākas par klasiskajām cigaretēm, tādēl tās nedrīkst ierobežot. Patiesībā šie pseidoekonomiskie paziņojumi runā par pilnīgi pretējām lietām – medikamenti ir ekonomikas nozare, kas tur rūpi par cilvēku veselību, bet smēķēšana ir līdzeklis, kas veselību visvairāk grauj. Šī raksta mērķis nav atspēkot pilnīgi murgaino uzstādījumu par labajām un sliktajām cigaretēm, tikai piebilst, ka smēķētājs Eiropā dzīvo vidēji 14 gadus īsāku mūžu kā nesmēķētājs, bet akūtu nāvju gadījumu (uzsmēķēja, palika slikti, nomira pirms reanimācijas vai reanimācijas nodaļā) skaits elektroniskajām cigaretēm ir daudzkārt biežāks nekā klasiskajām cigaretēm.

Lasīt vairāk
img

'Nevarēju iedomāties, ka nozarē ir tik daudz problēmu,' atzīst veselības ministrs

"Es nebaidos no šī jautājuma," ministrs apliecina gatavību stāties pretī zāļu tirgotāju apetītei. Viņam jau nākamnedēļ būšot skaidra bilde, ko piedāvāt nozarei.

Lasīt vairāk
img

Kalējs: Slimnīcu vadītāju maksātās algas darbiniekiem jau tagad ir lielākas par nākamgad paredzēto atalgojuma palielinājumu

Slimnīcu vadītāju maksātās algas darbiniekiem jau sen ir lielākas par nākamgad mediķiem paredzēto atalgojuma palielinājumu, aģentūrai LETA atzina Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Lasīt vairāk
img

"Bijušais premjers solījumu nav turējis." Slimnīcu biedrība norāda, ka tā dēļ cietīs pacienti

Slimnīcas nākamajā gadā nevarēs palielināt pacientu ārstēšanas apjomus, jo finansējums tiks saglabāts šī gada līmenī, norāda Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Lasīt vairāk
img

Inga Paparde:Vai pacientiem e-veselība kļūs vēl nepieejamāka

Pieslēgšanās un strādāšana ar e-veselību jau tā viegli nepadodas ne pacientiem, ne arī daudziem mediķiem un farmaceitiem sistēmas darbības problēmu dēļ, taču no nākamā gada, lai pieslēgtos valsts veselības portālam, nepietiks ar ierasto internetbankas autorizāciju.

Lasīt vairāk
img

Haralds Plaudis: Pārslogojot klīniskās universitātes slimnīcas, riskējam krīzes brīdī palikt bez medicīniskās palīdzības

"Problēma ir sistēmā, kas lielāko daļu pacientu, kuri būtu jāārstē ambulatori vai zemāka līmeņa slimnīcās, no visas Latvijas iepludina Rīgā".

Lasīt vairāk
img

Ar Nobela prēmiju godina iRNS vakcīnu celmlaužus

Viņu darbs glāba miljoniem dzīvību.

Lasīt vairāk