Veselības politika

img

Diabēts - slimība ar smagām blaknēm

Diabēta pacientu ārstēšanai vajadzīga kompleksa pieeja.

Lasīt vairāk
img

Ārstu un pacientu attiecībās ir svarīga sapratne un sadarbība

Latvijas ārstu biedrība īsteno akciju "Saprast un atbalstīt", kuras laikā vērš sabiedrības uzmanību uz to, cik svarīga ir savstarpējā sapratne, uzticēšanās un atbalsts mediķu un pacientu saskarsmē veiksmīgam veselības aprūpes procesam. Arī raidījumā Kā labāk dzīvot turpinām sarunu par ārstu un pacientu attiecībām.

Lasīt vairāk
img

Kur meklēt medicīnsko palīdzību Lieldienu brīvdienu laikā?

Lieldienu brīvdienās Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīniskās konsultācijas iedzīvotāji varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences robežās, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Lasīt vairāk
img

BNN intervija | Apinis: Par naudas trūkumu medicīnā; Pavļuta un Covid-19 parādiem; veselības uzlabošanas nepieciešamību

Vai mūsu veselības aprūpes sistēmai beidzot ir cerības izrauties no nepietiekamā finansējuma slazda, vai medicīnas nozari tiešām gaida pārmaiņas un ko mēs paši varam darīt savas veselības labā, – par šiem un citiem aktuāliem jautājumiem BNN sarunā ar Veselības ministrijas galveno speciālistu sabiedrības veselības jomā, Veselības ministra Hosama Abu Meri ārštata padomnieku Dr.med.h.c. Pēteri Apini.

Lasīt vairāk
img

Izrādās, traumatoloģijā nav resursu krīzes situācijām

Veselības ministrija traumatoloģijas un ortopēdijas nozarē paredzējusi izveidot metodisko centru, lai noteiktu kritērijus kvalitatīvai pakalpojuma sniegšanai. Pašlaik situācijā, kad Latvijā trūkst resursu veselības nozarē, traumatoloģijas pakalpojumus sniedz pārāk daudzās slimnīcās, turklāt līdz šim nav bijis vienotu kritēriju, lai visās vietās, kur ir traumatoloģijas nodaļas, pakalpojumu sniegtu vienādi augstā līmenī.

Lasīt vairāk
img

Latvija miljoniem Covid-19 vakcīnu ziedo Irākai, Butānai, Salvadorai. Kāpēc?

Latvija citām Eiropas un pasaules valstīm ir ziedojusi jau vairāk nekā divus miljonus Covid-19 vakcīnu devu. Kopējās izmaksas jau pārsniegušas 41 miljonu eiro. Lai arī vēl pirms neilga laika Latvija “kāvās”, lai iegūtu pēc iespējas vairāk vakcīnu, tagad tās nav īsti kur likt. Covid-19 infekcija iekļauta sezonālo slimību sarakstā, pret kuru epidemiologi iesaka vakcinēties riska grupām, taču diemžēl vakcinācijas process nav pārāk aktīvs. Viena no iespējām patukšot Covid-19 vakcīnu krājumus ir tos ziedot citām valstīm, kurām acīmredzot to pietrūkst.

Lasīt vairāk
img

Abu Meri: Stradiņa slimnīcas būvdarbu kavēšanās dēļ valsts ir zaudējusi 26 miljonus eiro

Valsts mērķis ir iespējami ātra Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā korpusa būvnieku nomaiņa, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmā" sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Lasīt vairāk