Veselības politika
img

Lielais jautājums: vai valsts nodrošinātajai veselības aprūpei jābūt atkarīgai no samaksāto nodokļu apjoma?

Ja Latvijas pilsonis nodokļus maksā citā valstī, viņam pienākas tieši tāda pati veselības aprūpe kā tiem, kuri ar saviem nodokļiem šo sistēmu uztur. Vieni saka – tas nav godīgi, otri, ka deklarēšanās un nodokļu maksāšanas jautājumi nebūtu jārisina ar Veselības ministrijas rokām. Jauns.lv viedokļu līderiem – ārstam kardiologam Andrejam Ērglim, rakstniekam Jurģim Liepniekam un fizikas profesoram, bijušajam Latvijas Universitātes rektoram Mārcim Auziņam jautāja, vai valsts nodrošinātajai veselības aprūpei jābūt atkarīgai no samaksāto nodokļu apjoma?

Lasīt vairāk
img

Profesore: ultrasonogrāfijas speciālistu skaits Latvijā ilgstoši ir nepietiekams

Ultrasonogrāfija ir droša attēldiagnostika, bieži tā ir pirmā izmeklēšana dažādu slimību gadījumos un reizēm tiek pielietota kā vienīgā metode, piemēram, grūtniecēm un bērniem, tāpēc būtiski nodrošināt Latvijas iedzīvotājiem vienlīdzīgu piekļuvi ultrasonogrāfijas izmeklējumiem, neatkarīgi no dzīvesvietas, norāda asociētā profesore, radioloģe Maija Radziņa.

Lasīt vairāk
img

“Saslimstot ar vēzi, jābūt iespējai izdzīvot.” Finansējums onkoloģijai aug pārāk lēni

Autors: Kristīna Blaua Lai arī Latvijas valdība apstiprinājusi jaunu Onkoloģijas plānu, kura galvenais mērķis ir integrētu veselības aprūpes pakalpojumu attīstība, lai novērstu priekšlaicīgu mirstību no onkoloģiskām slimībām, joprojām akūti trūkst finansējuma tā īstenošanai, jo īpaši attiecībā uz medikamentiem vēža ārstēšanai, atzīts nozares ekspertu un pacientu pārstāvji diskusijā. Dārzeņu lietošana zāļu vietā nepalīdzēs “Šīs jomas galvenā […]

Lasīt vairāk
img

Slimi cilvēki valsti ar nodokļiem nebaros

Veselīgais dzīves ilgums Latvijā gan sievietēm, gan vīriešiem ir visīsākais visā Eiropā.

Lasīt vairāk
img

Pēteris Apinis: Valsts prezidenta vēlēšanas 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas!

Tas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmusi vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).Pasaules sabiedrība šajā dienā tiek informēta par tabakas lietošanas bīstamību, tabakas uzņēmumu uzņēmējdarbības praksi, PVO pasākumiem cīņā pret tabakas epidēmiju un par to, ko cilvēki visā pasaulē var darīt, lai […]

Lasīt vairāk
img

Pēteris Apinis: Baiss sapnis par naudas pārsadali 30. maijā

– Nosapņoju, ka rīt Meņģelsonei nāksies nosēsties pret katru ministru un atrast viņa maciņā (jebšu citu ministriju budžetā) 140 miljonus. – Vai tad to nedarīs Ašerādens? – Nē, viņš sēdīsies blakus katram ministram un bargi prasīs Līgai – kur viņa gatavojas to naudu tērēt?

Lasīt vairāk
img

Līga Meņģelsone: To “deķīti” ļoti, ļoti plānā kārtā izstiepj, cik vien var, katrai veselības iestādei

Beidzamajā laikā arvien biežāk tiek dzirdēts, ka visa veselības aprūpes nozare tiek dzīta maksas sektorā. Šo apgalvojumu skaidro veselības ministre Līga Meņģelsone TV24 raidījumā “Preses klubs”. Tarifs veido apmaksu, apmaksa veido pakalpojumu skaitu vai to, par kādu apkalpojumu var noaalgot konkrēto speciālistu, viņa norāda. Rinda pati no sevis nepaliek mazāka vai garāka, tikai tādā veidā […]

Lasīt vairāk

Veselības nozares hroniskās kaites ātri izārstēt nav iespējams

Situācija veselības jomā Latvijā ir sarežģīta, taču ir sistēmiski uzlabojama, vienlaikus visu problēmu atrisinājums bez finansējuma nav iespējams, intervijā Mārim Ķirsonam (DB) norāda veselības ministre Līga Meņģelsone.

Lasīt vairāk
img

Mediķu arodbiedrība: uzdot citām ministrijām meklēt naudu veselībai ir dīvaini un smieklīgi

Sarunā ar premjerministru Krišjāni Kariņu Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) gaida konkrētu risinājumu – kā valdība šogad plāno risināt problēmsituācijas veselības aprūpē, jo līdzšinējie soļi neliecina par patiesu situācijas izpratni.

Lasīt vairāk
img

Pēteris Apinis: Nauda un medicīna Latvijā

Pēteris Apinis, ārsts Medicīna, kas ir pārrēķināta grašos, ir 21. gadsimta paradigma. Šī ir joma, kur Latvija ir viens no globālajiem līderiem, jo pārskatot sabiedriski politiskās publikācijas interneta resursos, vairums informācijas par veselības aprūpi ir saistītas

Lasīt vairāk
img

Kariņš: Valsts budžetu pārkārtosim par labu veselības aprūpes sistēmai

Tiek strādāts, lai valsts budžetu pārkārtotu par labu veselības aprūpes sistēmai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Lasīt vairāk