Pēteris Apinis: PASAULES ŪDENS DIENA UN ŪDENS KATRA CILVĒKA VESELĪBAI
22. marts ir Pasaules ūdens diena. Uzreiz norādīšu, ka tā nav pasaules politiķu diena, kaut politiķi "lej ūdeni" par visām sev saprotamām un mazāk saprotamām norisēm. Izrādās, ka arī rakstīt par ūdeni nozīmē "liet ūdeni", jo stāsts par ūdens dzeršanu un ūdens lietošanu nav viennozīmīgs, tātad – ir garš.
Lasīt vairākAugus bojā sāls, kas ziemā tiek kaisīts uz ielām un ceļiem – pilnīgi pret sāli izturīgu augu nav
Man gar ceļmalu ir jauns tūju dzīvžogs. Cik tam kaitīga ir sāls kaisīšana uz ielas? Vai sāls bojā arī lielus kokus? Kā pasargāt augus? Jautā Zane Saulkrastos. Sāls, kuru bagātīgi kaisa uz ielām, augiem var nodarīt lielu postu,” skaidro dārzu ierīkotāja Maruta Kaminska. Viņas praksē ir vairāki dārzi, kur skaisti dzīvžogi ir smagi bojāti vai […]
Lasīt vairāklabs skaidrojums par pesticīdiem:
Lauksaimnieku lietotie pesticīdi nepazūd, bet nonāk dabā, ūdenī un pārtikāAnalīzes uzrāda – septiņos no desmit medus paraugiem, kas testēti pērn, uzietas pesticīdu atliekvielas.
Lasīt vairākPēteris Apinis: COP28 Fosilā kurināmā pakāpeniska samazināšana ir dzīvības vai nāves jautājums
COP28 Apvienotajo Arābu emirātos (Dubajā) ir 2023. gada lielākā un nozīmīgākā starptautiskā sanāksme vai kopāsabraukšana, kurā kopumā piedalīsies 70000 delegātu, arī valstu vadītāji un pasaules līderi. Mērķis ir panākt (daudzmaz) vienprātību un sekmēt progresu klimata jomā starp 197 valstīm (atsevišķi kā 198. dalībnieks piedalās Eiropas savienība) un tūkstošiem nevalstisko organizāciju, uzņēmumu un citu ieinteresēto personu.
Lasīt vairākPēteris Apinis: 6. NOVEMBRIS – DIENA, KAS ATGĀDINA KARA RADĪTO POSTU ZEMESLODEI
Katru gadu 6. novembrī Apvienoto Nāciju organizācija atzīmē Starptautisko dienu cīņā pret vides izmantošanas novēršanu karos un bruņotos konfliktos. Šo dienu dēvē arī par Pasaules dienu vides aizsardzībai kara laikā.
Lasīt vairākPar piesārņota gaisa un smēķēšanas ietekmi uz diabēta attīstību un diabēta komplikācijām
Profesoru Andreja Ērgļa un Viļņa Dzērves-Taluta šķērsgriezuma pētījumi par Latvijas iedzivotāju paradumiem un sirds slimību riska faktoriem ir fantastisks materiāls, kurā var smelties atziņas – kāpēc Latvijā vēl joprojām cilvēki nerūpējas par savu veselību, bet tieši otrādi – to apzināti vai neapzināti bendē nost.
Lasīt vairākpaldies puaro.lv par publikāciju:
Pēteris Apinis: Nanoplastmasa vidē, mūsu uzturā un gaisā, ftalāti un bisfenoli, kas grauj cilvēka imunoloģiju un endokrīno sistēmuPĒTERIS APINIS, ārsts Raksts veltīts Vispasaules talkai Latvijā Sestā pasaules talka 16. septembrī veltīta nanoplastmasas un mikroplastmasas kaitīgajai iedarbei uz dabu un cilvēka veselību. Paldies Vitai Jaunzemei, kas aktualizējusi šo tēmu Latvijā. Biju domājis, ka šorīt, atverot
Lasīt vairāk