img

Vīrieša veselība

Stāsts par pareizticīgo mācītāju Alekseju Zotovu, kurš telefoniski savienoja Godmani ar OMON priekšnieku Česlavu Mļiņņiku Saruna par to, ka Alfrēds Rubiks 20. janvārī sēdēja Politiskās izglītības namā un jutās ļoti apdraudēts Kāpēc tika pieņemts lēmums iespējami maz paļauties provokācijām Par tautas varonību un vēstures nonovēršamību.
img

Kā sadzīvot ar stenokardiju?

Ja stenokardijas lēkme piemeklē miera stāvoklī, tas parasti liecina, ka stenokardija nav ārstēta. Tomēr visbiežāk to izprovocē fiziska slodze.

Lasīt vairāk
img

Uroloģe un bērnu ārste Nataļja Bozotova: Neprotu no darba atgriezties mājās agri, pat kaķis tad brīnās

Var sacīt, ka viņa ir delikāto problēmu daktere, vērā ņemama higiēnas pakešu izkonkurētāja.

Lasīt vairāk
img

"Vai tu zini, cik naudas valsts tērē vienam neaktīvam darbiniekam?" Kardiologs Skride "atver acis", cik satraucoši ir rādītāji

"Šonedēļ vairāk nekā 40 Eiropas valstīs, tai skaitā Latvijā, notiek sporta nedēļa — Eiropas mēroga kampaņa, kuras mērķis ir mudināt cilvēkus apzināties aktīva dzīvesveida ieguvumus un būt fiziski aktīviem ik dienu. Šādas akcijas ir kritiski nepieciešamas, jo, nenoguršu atkārtot, Latvijas iedzīvotāju dzīvesveida tendences un veselības kvalitātes rādītāji ir satraucoši,” uzsver kardiologs, Reto slimību speciālists, kā arī 13. Saeimas deputāts Andris Skride.

Lasīt vairāk
img

Labdabīgi zemādas veidojumi – lipomas. Kas ir lipoma un kā to ārstēt?

Jau diezgan ilgu laiku man ir paliels bumbulis rokā. Ārsts teica, ka tā ir lipoma – labdabīgs veidojums, ko nevajag ņemt ārā. Tagad neliels bumbulis izveidojies arī otrā rokā. Godīgi sakot, ir apnicis, ka cilvēki bieži jautā, kas man tur ir. Tāpēc gribu no tiem atbrīvoties. Kā to vislabāk izdarīt? IEVA RĪGĀ

Lasīt vairāk
img

Agita Jēruma: No hepatologa viedokļa droša alkohola daudzuma nav

Komentāru sniedz Agita Jēruma, Latvijas Infektoloģijas centra infektoloģe, hepatoloģe. - Uz līnijas

Lasīt vairāk
img

Hepatīts, taukainā hepatoze – izplatītas, taču bieži vien nediagnosticētas slimības. Kāpēc ir vērts pārbaudīt aknu veselību?

28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Ik gadu vairāk nekā vienu miljonu nāves gadījumus pasaulē izraisa B un C hepatīta infekcija. Dati liecina arī to, ka dažādās iedzīvotāju grupās visā pasaulē aknu veselība pasliktinās, un hepatīts ne būt nav vienīgais drauds. Klusējošās aknas Aknas ir spēcīgs orgāns ar spēju pašatjaunoties, tās strauji nesignalizē par […]

Lasīt vairāk
img

DZĪVĪBAS KOKS par nieru vēzi

Nieru vēža izcelsme nav skaidri zināma, taču kā iespējamos veicinošos faktorus var minēt smēķēšanu, aptaukošanos, augstu asinsspiedienu. Nieru vēzis ir ļaundabīgu šūnu augšana nierēs. Medicīniskā terminoloģijā šo slimību sauc par nieru šūnu karcinomu. Audzējs nierēs var būt arī labdabīgs.

Lasīt vairāk

priekšdziedzeris (Rakstā izmantota informācija no Ievas Sīmanes grāmatas “UZVELC SEVI. Izkrāso savu seksualitāti”)

Vīrieša otrā sirds – prostata. Aizspriedumi un iespējas

Nesen kāds vīrietis Instagram atrakstīja jautājumu – kāpēc par seksualitāti pārsvarā runā tikai sievietes? Aizdomājos, tiešām – kāpēc? Kāpēc par sievietes baudu vispār runā vairāk nekā par vīrieša baudu? Viņš esot savā barā kaut kad ierunājies par prostatu un saņēmis pamatīgu nosodījumu.

Lasīt vairāk