
Avots: https://www.tvnet.lv/8274851/alus-alkoholisms-vai-pieci-ali-ir-tikai-nekaitigs-vakars
Foto: Adobe Stock
1. Cik alkohola ir vienā 0,5 l gaišā alū?
Vidēji 0,5 litri gaišā alus satur aptuveni 5% alkohola, kas nozīmē – vienā aliņā ir ap 20 gramu tīra spirta. Šis daudzums ir pielīdzināms apmēram 50 ml degvīna (40%). Tātad, izdzerot 5 aliņus, organisms saņem ap 250 ml degvīna — teju ceturtdaļu litra stiprā alkohola. Daudzi šo nesaista ar bīstamību, tomēr tas var būt nopietns signāls par atkarības veidošanos un aknu pārslodzi.
2. Kas ir alus alkoholisms?
Alus alkoholisms ir atkarības forma, kas bieži tiek ignorēta, jo alus tiek uzskatīts par "vieglāku" dzērienu. Tas sākas kā vakara relaksācija vai sociāls ieradums, bet ar laiku kļūst par ikdienas vajadzību. Daudzi dzer alu pat dienas laikā vai pie ēdienreizēm, aizvietojot ūdeni ar alkoholisku dzērienu. Bet atšķirībā no ūdens, alkohols veicina dehidratāciju, pastiprina šķidruma zudumu un negatīvi ietekmē organisma līdzsvaru. Tas rada apburto loku – dzēriens veldzē tikai šķietami.
Ja ir vēlme FACCEX iegādāties aptiekā, tad aptieku sarakstu meklējiet www.faccex.com. Faccex lietošanas ieteikumi. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, FACCEX jālieto saskaņā ar ieteikumiem. Preparāts jālieto divas reizes dienā: no rīta un vakarā pēc ēšanas, taču individuālā deva var atšķirties atkarībā no jūsu veselības stāvokļa un vajadzībām. IZMANTO IESPĒJU! MAINI SAVU DZĪVI! FACCEX® - UN PRĀTS SMAIDA! FACCEX tālrunis uzziņām un pasūtījumiem: +371 20151747
3. "Alus vēders" un ķermeņa izmaiņas
Alus ir kaloriju blīvs dzēriens – 0,5 l satur ap 210 kilokalorijām. Regulāra lietošana veicina viscerālo tauku uzkrāšanos, kas apņem iekšējos orgānus un būtiski palielina risku saslimt ar 2. tipa cukura diabētu, sirds slimībām un vielmaiņas traucējumiem. Tāpat tiek izjaukts hormonālais līdzsvars, īpaši vīriešiem – apiņos esošie fitoestrogēni var samazināt testosterona līmeni, ietekmēt auglību, libido un muskuļu masu.
4. Ietekme uz smadzenēm un psihi
Jaunākie pētījumi (Nature Communications, 2022) pierāda, ka pat viens alus dienā ilgtermiņā pasliktina kognitīvās funkcijas. Alkohols samazina smadzeņu pelēkās vielas daudzumu, kas ir atbildīga par atmiņu, koncentrēšanos un emociju regulāciju. Tas nozīmē – arī "nekaitīga" ikvakara alus glāze var ar laiku mainīt domāšanu, emocionālo līdzsvaru un garastāvokli.
5. Aknu slodze – arī no alus
Lai gan daudzi domā, ka tikai stiprie dzērieni bojā aknas, arī alus rada tādu pašu hepatotoksisku ietekmi. Ilgtermiņā tas var veicināt:
taukaino hepatozi (taukainas aknas),alkoholisko hepatītu (aknu iekaisumu),cirozi, kas ir neatgriezeniski aknu bojājumi.
6. Psiholoģiskā atkarība – nemanāma, bet bīstama
Sākotnēji alus sniedz atslābumu un mieru, bet laika gaitā pie tā pierod, un rodas tolerances efekts – jāizdzer vairāk, lai sajustu to pašu efektu. Šī ir viena no skaidrākajām atkarības pazīmēm, kas var nemanot pārņemt ikdienu, attiecības un veselību.
Ko darīt?
Alus alkoholisms nav nekaitīgs ieradums – tas var būt kluss, bet nopietns drauds Tavai veselībai un dzīves kvalitātei. Ja jūti, ka grūti atteikties no alus vai tas kļuvis par ieradumu, ir vērts apsvērt organismu atbalstošus risinājumus, kas palīdz atbrīvoties no vēlmes pēc alkohola, uzlabot aknu darbību un atjaunot iekšējo mieru.
Faccex – veselīga izvēle vietā, kur kādreiz bija alus
Ja vēlies atbrīvoties no ieraduma, kas vairs nenes labumu, bet traucē, Faccex ir dabisks, organismu stiprinošs risinājums. Tā sastāvā esošie piena dadža un reiši sēņu ekstrakti palīdz:
- Atbalstīt aknu veselību;
- Attīrīt organismu;
- Samazināt vēlmi pēc alkohola;
- Saglabāt iekšējo mieru, neizmantojot grādīgos dzērienus.