img

"Olainfarm" ārvalstīs dibinājis piecus meitasuzņēmumus

Avots: https://www.tvnet.lv/8002296/olainfarm-arvalstis-dibinajis-piecus-meitasuznemumus

Foto: LETA

Latvijas zāļu ražotājs AS "Olainfarm" nodibinājis meitasuzņēmumus Francijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā un Polijā, ar mērķi stiprināt uzņēmuma pozīcijas Eiropas Savienības (ES) tirgos, informēja kompānija.

Līdztekus tam šā gada pirmajos trijos mēnešos ES tirgos reģistrācijai "Olainfarm" iesniedzis piecus jaunus produktus, kopējam reģistrācijā esošajam jauno produktu skaitam sasniedzot 26 medikamentus dažādās terapeitiskajās grupās.

Pieciem jaunajiem medikamentiem reģistrācijas process ir sākts šogad, bet līdz gada beigām plānots šo procesu sākt vēl vismaz 16, paredz kompānijā. Četri jaunie produkti, kas aptver kardioloģiju, uroloģiju un onkoloģiju, vairākos tirgos saņēmuši arī reģistrācijas apliecības, lai šovasar varētu sākt to komercializācijas.

Visvairāk reģistrācijai ir iesniegtas zāles sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai - astoņi preparāti. Seko neiroloģija ar sešiem medikamentiem un onkoloģija ar pieciem jauniem medikamentiem. Pa trim produktiem iesniegtiem reģistrācijai uroloģijā un pret diabēta zāļu grupā. Savukārt pretalerģijas terapeitiskajā grupā reģistrācijā ir viens jauns preparāts, min "Olainfarm" pārstāvji.

"Kopējais plānotais investīciju apmērs sasniedz 100 miljonus eiro, kas tiek ieguldīti gan jaunajā produktu portfelī, gan ražotņu modernizācijā, digitalizācijā un ražošanas paplašināšanā, lai uzņēmums būtu vēl konkurētspējīgāks starptautiskajos tirgos," pauž "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Jānis Buks.

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerna apgrozījums 2022.gadā bija 120,249 miljoni eiro, kas ir par 9,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 66,5% un bija 21,161 miljons eiro. Vienlaikus pati "Olainfarm" 2022.gadā strādāja ar 113,537 miljonu eiro apgrozījumu un 18,143 miljonu eiro peļņu. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls patlaban ir 34 965 315 eiro.

Kompānijas īpašniece ir AS "Repharm" grupas māteskompānija "AB City". "AB City" patiesie labuma guvēji, pēc kompānijas mājaslapā publiskotās informācijas, ir Josifs Apts, Sergejs Korņijenko, Andrejs Leibovičs, Aleksandrs Livšics, Mihails Lurje, Jeļena Ņikitina, Jānis Oskerko un Roberts Tavjevs.