img

2022.gadā "Centrālā laboratorija" strādājusi ar peļņu

Pārskatu par saimniecisko darbību 2022. gadā aizvadītajā nedēļā iesniegusi SIA "Centrālā laboratorija", informē "Lursoft Klientu portfelis".

Dati rāda, ka uzņēmuma apgrozījums aizpērn sasniedzis 66,83 miljonus eiro, savukārt peļņa pēc nodokļiem – 26,89 miljonus eiro. Salīdzinot ar gadu iepriekš, SIA "Centrālā laboratorija" apgrozījums sarucis par 3,37%, vienlaikus uzņēmuma peļņa augusi par 24,04%.
"Lursoft Multi" atskaites dati atklāj, ka pēdējos gados uzņēmums strādājis ar apgrozījuma kāpumu, bet īpaši straujš apgrozījuma lēciens bijis 2020. un 2021. gadā. Pēc tam, kad 2019. gadu SIA "Centrālā laboratorija" noslēdza ar 16,03 miljonu eiro apgrozījumu, 2020. gadā tās apgrozījums pieauga līdz 31,88 miljoniem eiro, bet 2021. gadā sasniedza jau 69,16 miljonus eiro.

SIA "Centrālā laboratorija" darbība 2022. gadā notika 24 stundas diennaktī, nodrošinot arī stacionāru un ambulatoro medicīnas iestāžu vajadzības. Uzņēmums turpināja attīstīt laboratorisko pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā un pārskata gadā strādāja ar 85 filiālēm un 37 Covid-19 paraugu savākšanas punktiem. Iesniegtajā vadības ziņojumā norādīts, ka aizpērn uzņēmums turpināja Covid-19 paraugu pieņemšanu un testēšanu visā valsts teritorijā.

Uzņēmums pārskata gadā iegādājās vairākas jaunas iekārtas un turpināja atjaunot analizatorus, standartizējot pilnu procesu ciklu visās SIA "Centrālā laboratorija" laboratorijās. Vienlaikus uzņēmums ievērojami paplašināja pakalpojumu pieejamību, pārskata gadā atverot 17 jaunas filiāles un aizvien pilnveidojot klientu apkalpošanas servisu, nodrošinot izbraukumus analīžu materiāla pieņemšanai. Iesniegtajā vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmums arī pilnveidoja transporta loģistiku, tādējādi turpinot paaugstināt sniegto pakalpojumu pieejamību un kvalitāti.
2022. gadā SIA "Centrālā laboratorija" nodarbināja vairāk nekā 770 darbiniekus.

"Lursoft" dati rāda, ka SIA "Centrālā laboratorija" reģistrēta pirms 30 gadiem. Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir AS "Repharm", savukārt patiesie labuma guvēji – Sergejs Korņijenko un Roberts Tavjevs.