img
Sievietes veselība
Saruna par mūsu Alma Mater – Rīgas Medicīnas institūtu / Rīgas Stradiņa universitāti, kas atzīmē 70. gadskārtu
img

Onkoginekoloģe Arta Spridzāne: "Latvijā ir noticis fantastisks izrāviens"

Dzemdes kakla vēža profilakse un pacientu aprūpe ir unikāla ar to, ka ir zināms šī konkrētā vēža veida izraisītājs, tāpēc ar to iespējams cīnīties, un, laikus reaģējot priekšvēža izmaiņu gadījumā, sievietei pat netiek apdraudēta grūtniecība.

Lasīt vairāk
img

Aicina Latvijas iedzīvotājus, īpaši sievietes vecumā līdz 40 gadiem, pievērst uzmanību multiplās sklerozes simptomiem

Šodien, atzīmējot pasaules Multiplās sklerozes dienu, Latvijas multiplās sklerozes pacientu biedrība "Mana MS" aicina visus Latvijas iedzīvotājus, īpaši sievietes vecumā līdz 40 gadiem, pievērst uzmanību multiplās sklerozes simptomiem un laikus doties pie ārsta pārbaudīt savu veselību.

Lasīt vairāk
img

Kādu kontracepcijas metodi izvēlēties? Ginekoloģes Karlīnas Elksnes padomi

Mūsdienās pieejami dažādi kontracepcijas veidi, taču katram dzīves posmam un ar reproduktīvajiem plāniem saistītajai situācijai kāds būs mazāk un kāds – vairāk piemērots. Par dažādiem kontracepcijas veidiem pastāv mīti un stereotipi, citos gadījumos kontekstā ar zinātnes un medicīnas straujo attīstību līdz šim par patiesu pieņemtā informācija var būt novecojusi. Kādi kontracepcijas veidi Latvijā pieejami, kādi tiek visbiežāk izmantoti, un kādi ir izsargāšanās ziņā un veselībai drošākie? Par to portālam LA.LV stāsta ginekoloģe, dzemdību speciāliste, VCA Ginekoloģijas dienesta vadītāja un RSU pasniedzēja Karlīna Elksne.

Lasīt vairāk
img

ROZĀ LENTĪŠU LABDARĪBAS SPĒLE

Aicinām interesentus apmeklēt Latvijas sieviešu valstsvienības "Rozā lentītes" labdarības spēli: Latvija - Slovākija 2. jūnijā plkst. 19:30. Visi biļešu ienākumi tiks ziedoti krūts vēža pacientu biedrībai "VITA", lai segtu izmaksas izglītojošiem semināriem par krūšu veselību. Vairāk informācijas par pasākumu un biļetēm: https://bit.ly/42RByoE Cieņā Roche Latvija SIA Miera street 25 Riga, LV-1001, Latvia

Lasīt vairāk
img

Dermatoloģe nosauc cilvēku grupu, kurai visu gadu būtu jālieto SPF50 un jāvairās no pirts apmeklēšanas

Cilvēkiem, kuri sirgst ar tādu ādas slimību, kā rozācija, būtu ieteicams lietot SPF50 saules aizsargkrēmus gan vasarā, gan ziemā, pat mākoņainās dienās. Tāpat šiem cilvēkiem ieteicams izvairīties no pirts apmeklēšanas, alkohola lietošanas un citām lietām, Latvijas Radio 2 rubrikā "Dzīvo vesels" skaidroja dermatoloģe, veneroloģe Gunita Čalovska.

Lasīt vairāk
img

Brīdinošais reibonis. Par ko tas var liecināt? Neirologs Ainars Stepens atklāti par visiem iemesliem

Ar vārdu “reibonis” mēs saprotam dažādas sajūtas, ne tikai “pasaules griešanos”, izkāpjot no karuseļa, bet arī nelabumu, vājumu, līdzsvara zudumu. Kad reibonis brīdina par nopietniem veselības traucējumiem? Un kāpēc tas vispār rodas?

Lasīt vairāk
img

Dzemdību nams piedāvā jaunu ķeizargrieziena operācijas metodi – māmiņa var piedalīties mazuļa izcelšanā

Ar prieku un lepnumu šodien no Dzemdību nama mājās izrakstām mazo Hariju, kurš pirmdien pasaulē nāca ķeizargrieziena operācijā, kuras laikā māmiņai bija iespēja piedalīties dēliņa izcelšanā, un viņa varēja mazulīti tūlīt pielikt pie krūts, vēsta Rīgas dzemdību nama ieraksts platformā Facebook. “Mamma Krista un tētis Rihards ļāva publicēt šīs ļoti emocionālās fotogrāfijas, jo vēlējās iedrošināt […]

Lasīt vairāk
img

Viss sievietes veselībai

Latvijas Jūras medicīnas centra paspārnē atvērta “Sievietes veselības klīnika”, kas vienuviet piedāvā visplašāko pakalpojumu klāstu sievietes veselībai. Vairāk stāsta klīnikas vadītājs Dr. Antons Babuškins – sertificēts ginekologs, sertificēts dzemdību speciālists ar specializāciju operatīvajā ginekoloģijā, sertificēts ultrasonogrāfijas speciālists ginekoloģijā un dzemdniecībā un sertificēts kolposkopijas speciālists.

Lasīt vairāk
img

Kāda ir piemērotākā kontracepcija dažādiem dzīves posmiem?

Mūsdienās pieejami dažādi kontracepcijas veidi, taču katram dzīves posmam un ar reproduktīvajiem plāniem saistītajai situācijai kāds būs mazāk un kāds – vairāk piemērots. Par dažādiem kontracepcijas veidiem pastāv mīti un stereotipi, citos gadījumos kontekstā ar zinātnes un medicīnas straujo attīstību līdz šim par patiesu pieņemtā informācija var būt novecojusi. Kādi kontracepcijas veidi Latvijā pieejami, kādi tiek visbiežāk izmantoti, un kādi ir izsargāšanās ziņā un veselībai drošākie? Par to stāsta ginekoloģe, dzemdību speciāliste, VCA Ginekoloģijas dienesta vadītāja un RSU pasniedzēja Karlīna Elksne.

Lasīt vairāk
img

Jautājumi, kurus uzdot ārstam par sievietes sirds veselību - ParSirdi.lv

Ikdienā mums jāpaspēj tik daudz – darbs, mācības, bērnu vešana uz skolu, iepirkumi un ēst gatavošana, mājokļa labiekārtošana, un kur nu vēl laiks, kas jāvelta draugiem, sportam un atpūtai. Tomēr veselība nedrīkst būt šī saraksta beigās. Tāpēc noteikti atrodiet laiku, lai parunātu ar savu ārstu par savu sirds un asinsvadu veselību. Ieplānojiet laiku vismaz vienu reizi gadā, kad aiziet uz profilaktisko apskati pie sava ģimenes ārsta, veikt visas asinsanalīzes un uzdot sev interesējošos jautājumus.

Lasīt vairāk
img

Krūts vēža skrīnings

Pētījums atklāj, kāpēc Latvijas sievietes neapmeklē krūts vēža skrīningu

Sieviešu atsaucību valsts apmaksātajam krūts vēža skrīningam varētu sekmēt labāka pakalpojuma pieejamība,  profilakses uzvedības stiprināšana,  izglītošana, kā arī lielāks uzsvars uz personalizēto  un personisko  komunikāciju - ja par skrīningu atgādinātu un par tā rezultātiem sievietēm ziņotu ģimenes ārsts vai  ginekologs, atklāj kampaņas “Noņem rozā brilles!” atklāšanas pasākumā publiskotie Igaunijas/Latvijas pētījumu dati par sieviešu uzvedību saistībā ar krūts vēža profilaksi.

Lasīt vairāk