Bērnu slimnīcas ārste: Jaundzimušo skrīnings palīdz izglābt bērnu dzīves
No šī gada Latvijā jaundzimušo skrīnings ir paplašināts astoņām retām slimībām, un tas ļauj izglābt bērnu dzīves, norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Reto slimību programmas virsārste Madara Auzenbaha.
Lasīt vairākBērnu slimnīcas Vecāku mājā 12 gadu laikā sniegta palīdzība 7586 ģimenēm
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Vecāku mājā 12 gadu laikā sniegta palīdzība 7586 ģimenēm, informē Bērnu slimnīcas fonda (BSF) Komunikācijas projektu vadītāja Linda Anna Dāldere.
Lasīt vairākPētījums: Kliegšana uz bērnu var būt tikpat kaitīga viņa attīstībai kā fiziska un seksuāla vardarbība
Jaunos pētījumos atklāts, ka vecāki, kuri kliedz uz saviem bērniem, var pakļaut viņus lielākam paškaitējuma, narkotiku lietošanas vai pat cietumsoda riskam, ziņots “Metro“. Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Child Abuse & Neglect”, teikts, ka emocionālā vardarbība – kliegšana, nepamatota kritizēšana un draudi – ir kaitīga un var ietekmēt bērnu ilgtermiņā. “Šāda veida pieaugušo darbības var būt […]
Lasīt vairākŠādas bērnu ciešanas ne pie kā laba nenovedīs! Ārsts vēršas pie vecākiem, kuri nedod bērniem pretsāpju zāles
Diemžēl Latvijas sabiedrībā joprojām pastāv mīts, ka bērniem vēdersāpju gadījumā nedrīkst dot pretsāpju medikamentus, jo tas apgrūtina diagnostiku. Taču Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Sāpju klīnikas vadītājs, anesteziologs, reanimatologs un algologs Jānis Kolbergs intervijā portālam Jauns.lv sacīja, ka šis uzskats ir novecojis un mūsdienās bērniem sāpju gadījumā ir jādod pretsāpju zāles.
Lasīt vairākPusaudžu mācību stundas skolās varētu sākties vēlāk – ap pulksten 9, iesaka ārste
Ir pierādīts: ja pusaudžiem mācību stundas skolā sākas nedaudz vēlāk, tad uzlabojas viņu sekmes, pašsajūta un mazinās kavējumu skaits. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Epilepsijas un miega medicīnas centra miega speciāliste - pediatre Marta Celmiņa intervijā portālam Jauns.lv sacīja, ka būtu labi, ja pusaudžu mācību stundas sāktos vismaz pulksten 9, nevis 7.30 vai 8.00, kā tas ir patlaban.
Lasīt vairākNils Sakss Konstantinovs: Fotogrāfēšana un filmēšana ir kļuvusi par daļu no pusaudžu seksualitātes
“Tas, ko mums ir grūti pieņemt un saprast kā pieaugušajiem, ir tas, ka šī filmēšana un fotogrāfēšana ir kļuvusi par daļu no pusaudžu seksualitātes. Jā, tas ir nepatīkami, bet tas ir fakts,” TV24 raidījumā “Dr. Apinis” atklāj psihoterapeits, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs. “Ja apskatāmies pētījumos – vairāk nekā 70% pusaudžu […]
Lasīt vairākEksperts nosauc veselīgas maltītes formulu bērniem
No augusta ir samazināts gaļas un piena produktu daudzums pirmsskolas ēdienkartēs. Normatīvais regulējums ietekmē ne tikai patērēto produktu apjomu, bet arī pārtikas atkritumu daudzumu skolās un pirmsskolās, pauž pavārs, ēdināšanas eksperts pirmsskolu tīklā “Dibber” (Latvijā – “CreaKids”) Rikards Lundbergs.
Lasīt vairāk5 nevēlami ieradumi, kas bojā zobus
Pat ja rūpējamies par zobiem – tos ik dienu regulāri tīrām un vismaz reizi gadā apmeklējam zobārstu un zobu higiēnistu, nereti ikdienā tomēr piekopjam ieradumus, kas kaitē zobu veselībai.
Lasīt vairāk“Tas ir pilnīgi novecojis uzskats.” Ārste uzrunā bērnu vecākus saistībā ar vēdersāpēm
Agrāk pastāvēja uzskats, ka bērniem, kuriem sāp vēders, nevajag dot pretsāpju medikamentus, jo tie var apgrūtināt diagnostiku. Taču Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu ķirurģijas klīnikas virsārste Zane Ābola intervijā portālam Jauns.lv uzsvēra, ka mūsdienās šis uzskats nav pareizs un bērniem nav jācieš vēdersāpes.
Lasīt vairākNarkoloģe Ilze Maksima: bērni apreibinās, lai nejustu. Lai redzētu multenes, kuras savā dzīvē īsti neredz
“Daudziem skolas vecuma bērniem, kuri izvēlas kaut ko lietot, ir emocionālais konteksts. Piemēram, viņi ir dusmīgi uz vecākiem. Viņiem ir sajūta, ka ir savu vecāku pamesti darba vai citu izaicinājumu dēļ,” stāsta ārste narkoloģe, kognitīvi biheiviorālās terapijas speciāliste Ilze...
Lasīt vairākBērnu ķirurģe: "Batuta vieta ir cirka arēnā, nevis privātmājas pagalmā"
Lēkāšana uz batuta ir jautrs piedzīvojums, diemžēl batuta traumas aptver plašu spektru – no nelielām plēstām brūcēm līdz pat mugurkaula, galvas, ribu un krūšu kaula lūzumiem. Turklāt, neraugoties uz centieniem padarīt batutus drošākus ar norobežojuma tīkliem un citiem elementiem, traumu skaits un dažādība arvien pieaug.
Lasīt vairāk