) joprojām pauž bažas par daudzu nepieejamību, ja tiks ieviests Veselības ministrijas (VM) jaunais modelis, kuram vajadzētu samazināt recepšu .
Kā aģentūrai LETA norādīja
izpilddirektore Kristīne Jučkoviča, lai ārsta izrakstītās nonāktu līdz iedzīvotājiem, ir nepieciešama gan ražošana, gan piegāde, gan arī farmaceitiskā aprūpe.Taču, ja
apgādātājiem nebūs rentabli piegādāt, tad piegādes būs retākas un attālākos reģionos nesaņems, un to pieejamība samazināsies, kā rezultātā cietīs iedzīvotājs. "Jau pašlaik mēs ilgāku laiku cīnāmies ar nepietiekamību, turklāt, prognozējot jebkādas krīzes, pieejamība ir viens no valsts drošības jautājumiem," sacīja Jučkoviča.uzskata, ka, modeli ieviešot, spēkā būs visas tās iepriekš paustās bažas – samazināsies skaits un secīgi arī pieejamība attālākos reģionos. Turklāt, visdrīzāk, kritiskā infrastruktūra nozares ietvaros netiks nodrošināta, jo komersantiem tam nebūs līdzekļu.
Asociācijas vērtējumāvar piemērot fiksētu likmi , taču tai jābūt samērojamai ar ieguldīto darbu, lai nesagrautu sistēmu.
Tāpat asociācija joprojām norāda, ka reāla samazināšana ir iespējama tikai tad, ja tajā solidāri iesaistās visas puses – ražotāji, apgādes uzņēmumi, un valsts. Esošais VM piedāvājums neesot solidārs, vērtējumā tas atspoguļo spiedienu tikai uz izvēlētiem piegādes posmiem.
"Nozare noteikti izskatīs oficiālo piedāvājumu un iesniegs savu redzējumu un priekšlikumus kā to darījusi arī līdz šim, tomēr turpmāk aicina neveikt izmaiņas iedzīvotājiem sensitīvās jomās, neiesaistot visus nozares dalībniekus," atzīmēja Jučkoviča.