Avots: https://labsoflatvia.com/aktuali/aicina-pieteikties-veselibas-nozares-inovaciju-programma-2
Vēl līdz 7. jūlijam ir iespēja pieteikties “InnoStars Connect” atvērto inovāciju programmā, kuras mērķis ir veicināt jaunuzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu pētnieku, universitāšu un slimnīcu sadarbību Latvijā un citās valstīs, izstrādājot un ieviešot inovācijas, kas pozitīvi ietekmēs veselības jomu. Programmas laikā izvēlētās 10 komandas saņems 10 tūkstošus eiro. Programmu īsteno Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) veselības kopiena “EIT Health” sadarbībā ar Eiropas farmācijas uzņēmumiem “Chiesi Group” un “Synlab Italia”.
Iniciatīvā tiks izvēlētas 10 organizācijas, kas saņems piekļuvi lielākajam veselības inovāciju tīklam, finansējumu un profesionālas konsultācijas no farmācijas nozares līderiem, lai izmēģinātu inovatīvus risinājumus, kas risina aktuālas veselības aprūpes problēmas. Trīs labākās komandas sacentīsies par finanšu balvu “EIT Health InnoStars” lielajā finālā.
“”InnoStars Connect” lieliski iemieso mūsu bieži teikto teicienu, ka neviens nevar ieviest inovācijas viens pats. Ar šo aizraujošo jauno programmu mēs paveram durvis Latvijas inovatoriem, lai piekļūtu resursiem, zināšanām un, pats svarīgākais, sakariem mūsu tīklā, lai izstrādātu daudzsološus risinājumus aktuālām veselības aprūpes problēmām,” teic “EIT Health InnoStars” RIS inovāciju vadītāja un programmas vadītāja Sāra Hadadina.
“Chiesi Group” ir globāla biofarmācijas grupa, kas orientējas uz pētniecību, un kuras mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti pacientiem, viņu ģimenēm un sabiedrībai, izmantojot inovatīvus produktus un pakalpojumus. Uzņēmums kopā ar “EIT Health InnoStars” meklē revolucionārus risinājumus tādās produktu un pakalpojumu jomās, kas veicina elpošanu, sākot no jaundzimušajiem līdz pieaugušajiem, un ārstē pacientus ar retām un īpaši retām slimībām. Tāpat tiek meklēti risinājumi produktiem un pakalpojumiem, kas atbalsta medicīnas speciālistu sniegto īpašo aprūpi un patērētāju pašaprūpi.
Savukārt “Synlab Italy” ir Eiropas diagnostikas uzņēmums ar jaunu, integrētu pieeju medicīnas inovācijām, profilaksei un veselības aprūpei Itālijā. Kopā ar “EIT Health InnoStars” uzņēmums meklē progresīvus diagnostikas biomarķierus un tehnoloģijas, papildinot “Synlab Italia” pakalpojumus, tostarp uzlabojumus testēšanas metodoloģijās.
Lai pieteiktos, nepieciešams aizpildīt pieteikumu “EIT Health” tīmekļvietnē.
“EIT Health” piedāvā dažādas atbalsta programmas. Piemēram, jaunuzņēmumiem agrīnā posma stadijā ir veltītas piecas programmas: “InnoStars”, “EIT Jumpstarter”, “Wild Card”, “Regulatory Pathways to Market Bootcamp” un “MedTech Bootcamp”. Uzņēmumi var pieteikties programmās, kas palīdz pārveidot prototipus un minimāli dzīvotspējīgus produktus par reāliem risinājumiem vai produktiem veselības aprūpes jomā un ieviest tos tirgū, kā arī tādās programmās, kuru mērķis ir palīdzēt zinātniskajām idejām un inovācijām kļūt par veiksmīgiem uzņēmumiem. Tāpat var pieteikties programmām, kas piedāvā resursus, lai pārbaudītu jaunos risinājumus, atvieglotu to ienākšanu tirgū vai sniegtu iespēju izstrādāt skaidru un derīgu koncepcijas pamatojumu uzņēmējdarbības uzsākšanai Eiropas tirgū.
“EIT Health” programmu vidū ir arī tādas, kas piemērotas jaunuzņēmumiem ar lielāku pieredzi. Piemēram, programma “Bridgehead” apvieno Eiropas veselības aprūpes uzņēmējus, kuri vēlas attīstīt uzņēmējdarbību Eiropas tirgū sadarbībā ar “EIT Health” tīkla inkubatoriem un akceleratoriem. “Catapult” programmā jaunuzņēmumi piedalās intensīvās mācībās, palielinot savu uzticamību un atpazīstamību Eiropas mērogā, bet “User Validation Labs” jaunuzņēmumus saved kopā ar “EIT Health” partneriem Eiropā. Savukārt “Patien Innovation Bootcamp” programma ir unikāla ar to, ka piedāvā mentoringu, kā arī klātienes un tiešsaistes mācības, lai atbalstītu tādu inovatīvu risinājumu izstrādi un ieviešanu, kurus radījuši cilvēki ar veselības traucējumiem. Programmas mērķis ir palīdzēt ideju autoriem izveidot prototipu un nonākt līdz gatavam produktam.
Katrai programmai ir savs pieteikšanās termiņš, ar ko var iepazīties “EIT Health” Latvijas centra tīmekļvietnē.
“EIT Health” atbalsta programmās Latvijas jaunuzņēmumiem ir labi panākumi, rakstīja Labs of Latvia. Piemēram, “Koatum” konsorcijā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti izstrādā dentālo un ortopēdisko implantu pārklājumu tehnoloģiju, bet “VeritaCell” sadarbībā ar Latvijas Universitāti strādā pie medicīnas rīkiem, kas traumu gadījumā palīdz atjaunot epidermas un dermas slāņus. Savukārt “Hipnos” konsorcijā ar Rīgas Tehniskās universitātes Lietišķo datorsistēmu institūtu un Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu izstrādā elpošanas iekārtu pacientiem ar miega traucējumiem. Labi panākumi ir arī digitālās veselības jaunuzņēmumam “Semantic Intelligence”, kas sadarbībā ar Latvijas Universitātes Farmācijas fakultāti izstrādā mākslīgā intelekta programmu, kas efektivizē medikamentu pētniecisko procesu.
Tāpat “EIT Health” konkursos labi rezultāti ir veselības tehnoloģiju jaunuzņēmumiem “Vigo Health”, “Longenesis”, “Medhydrogel” un “Ferterex”.